Cena kreski wybucha w 100%, BCH wybucha, gdy Bitcoin ochładza się poniżej 40 tys. dolarów.

Cena Bitcoin spadła poniżej 40.000 dolarów, ponieważ kilka monet o wysokiej kapitalizacji wraca do centrum uwagi.

Cena Bitcoinów (BTC) po raz kolejny spadła poniżej poziomu 40.000 dolarów 10 stycznia, po tym jak w ciągu ostatnich trzech dni reflektor przesunął się na altcoiny, a mianowicie Dash (DASH) i Bitcoin Cash (BCH). Spadek ceny BTC następuje po kolejnym niepowodzeniu przełamania oporu na poziomie 41.500$ w handlu weekendowym.

Jedną z przyczyn tego spadku jest prawdopodobnie wzrost sprzedaży przez górników. Jak podano wczoraj, wskaźnik pozycji górników (MPI), który oblicza stosunek BTC pozostawiając wszystkie portfele górników do ich jednorocznej średniej ruchomej, osiągnął poziom, na którym górnicy sprzedają.

Miner’s Position Index wygląda na tyle dobrze, że może stać się lokalnym liderem“ – skomentował prezes CryptoQuant, Ki Young Ju, tuż przed spadkiem ceny.

„Oni sprzedają $BTC. Na tym krótkoterminowym niedźwiedzim rynku zamierzam zrobić mały skrót do skalpu $BTC“.

Inne powody są w dużej mierze techniczne, ponieważ BTC daje altcoins trochę czasu do nadrobienia i z powodu sentymentu. Na przykład indeks Crypto Fear i Greed pozostaje na niebezpiecznie wysokim poziomie, co sugeruje, że istnieje prawdopodobieństwo wycofania się. W rzeczywistości, wskaźnik ten utrzymuje się powyżej 90 lub „skrajnej chciwości“ przez dwa miesiące, co jest najdłuższym okresem w jego historii.

Bitcoin Cash po wybuchu Ethereum

W międzyczasie, altseason kontynuuje z bykowatością, najwyraźniej przesuwając się z BTC do Bitcoin Cash w handlu niedzielnym. Ten ostatni wzrósł z 420 dolarów do 630 dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Ten ruch oznacza techniczne oderwanie się od wieloletniego rynku niedźwiedzi z BCH/USD na najwyższym poziomie od listopada 2018 roku.

Największy zysk w ciągu ostatnich 24 godzin osiągnął jednak Dash, którego cena wzrosła o około 40%. Podczas krótkiego rajdu parabolicznego DASH skoczył o ponad 100%, z 95 dolarów do 194 dolarów, by wrócić do poziomu 140 dolarów.

Posunięcie to oznacza również techniczną ucieczkę od wieloletniego kryzysu, ponieważ główne altcoiny podążają teraz śladami Ethereum z zeszłego weekendu, co kilku analityków wskazało jako możliwy początek „altseason“.